Zorg voor je baby

zorg%20voor%20baby.jpg

Dagelijks voert de kraamverzorgende een aantal controles uit bij je baby. Ze controleert de temperatuur omdat je baby na de geboorte nog niet zo goed de eigen temperatuur kan regelen. Ook wordt gekeken naar de hoeveelheid en de kleur van de ontlasting. Dit is belangrijk omdat de kraamverzorgende hier veel informatie uit kan halen over de voeding. Tijdens het aan en uitkleden en baden zal de kraamverzorgende goed het navelstompje en de huid van je baby in de gaten houden. Het huidje kan namelijk een beetje droog worden en dan zal je advies krijgen over de verzorging. Ook de kleur van je baby zal door de kraamverzorgende dagelijks bekeken worden. Sommige baby’s kunnen na de geboorte een beetje geel gaan zien. Dit is dan een teken dat de lever door onrijpheid nog niet alle afvalstoffen af kan voeren. Vaak gaat dit vanzelf over, maar sommige baby’s moeten een dagje naar het ziekenhuis om onder een blauwe lamp geplaatst te worden. Dit licht zorgt er voor dat het teveel aan afvalstoffen alsnog wordt afgebroken.

De kraamverzorgende geeft je ook voorlichting en instructies over bijv de voeding, het slapen en de verdere verzorging van je baby.

Ga je borstvoeding geven dan krijg je van de kraamverzorgende deskundige begeleiding bij het aanleggen en geeft zij instructies over het kolven en bewaren van moedermelk.

Vacatures

In verband met de groei van onze organisatie komen wij graag in contact met:

Gediplomeerd kraamverzorgenden

Foto's

Dex%2029-01-2012.jpg
Dex 29-01-2012
meer foto's

Ervaringen

Lieve Tanja, Wat heb ik het fijn gevonden dat je er 'gewoon' was toen wij (Sven en ik) thuis kwamen. Na vier dagen ziekenhuis was het heerlijk om naar huis te mogen, maar ook ontzettend spannend. We waren nog geen vijf minuten thuis of daar was je; huppekee, de regie wordt overgenomen en mijn kraamtijd kon eindelijk beginnen. Ik heb het zo fijn gevonden dat ik alleen maar aan mezelf hoefde te denken. Borstvoeding was niet gelukt in het ziekenhuis, maar door jouw engelengeduld en bemoedigende woorden is het gelukt!! Na twee dagen begonnen de enorme kraamtranen en bleek de bevalling toch meer inpact te hebben gehad. Je luisterend oor en je geruststellende woorden hebben ervoor gezorgd dat ik mij elke dag steeds beter ben gaan voelen. Ik kijk met heel veel plezier terug op mijn 'kraamtijd' dankzij je goede zorgen en je aanwezigheid. Ik ben werkelijk onder de indruk van je kennis en kunde en vind het ontzettend knap dat het je gelukt is om mij de rol van 'patiënt' aan te laten nemen... Ik zal je niet snel vergeten en hoop je nog vaak tegen te komen! Veel liefs, - Sander, Sven en Yvette

deel je ervaring

Info

Op dit moment geen andere informatie